3 nejžádanější rekvalifikační kurzy v Čechách

Rozhodli jste se, že chcete odejít ze stávajícího zaměstnání a začít dělat něco úplně jiného? Pravděpodobně pro to budete potřebovat nějaké vzdělání. Můžete samozřejmě podstoupit mnoho online i offline kurzů, ale to často nestačí. A právě pro tyto účely existují rekvalifikační kurzy. Mezi ty, které lidé volí, nejčastěji patří:

školení

 1. obecné a mzdové účetnictví,
 2. personalistika,
 3. online marketing.

Účetnictví

Práce účetního je velmi lákavá, a to zejména díky platu a časté možnosti pracovat z domova. Zvolit si ho, pokud jste předtím dělali servírku, asi není to nejlepší rozhodnutí. Tuto možnost ale často volí manažeři nebo jiní vedoucí pracovníci, kteří se o tomto oboru chtějí dozvědět více a pochopit tak práci svých podřízených.

 • Po mzdových účetních je obrovská poptávka neustále. Není se proto čemu divit, že jde o druhou nejžádanější možnost. Z výzkumů vyplývá, že právě díky této rekvalifikaci získává nové zaměstnání největší počet absolventů. Někdy se můžete setkat s tím, že bude součástí kurzu personalistiky.

Personalistika

Každá společnost potřebuje najímat nové zaměstnance. S výběrem těch nejlepších a samozřejmě i mnoha dalšími věcmi pomáhá personalista. Z toho důvodu se toto povolání stalo v posledních letech velmi žádané a s tím přišel i jejich nedostatek. Stát se odborníkem na personální pozici proto není vůbec špatnou životní dráhou.

Online marketing

Online marketing je poměrně velká novinka, která má mnohá odvětví a orientovat se v něm je poměrně složité. Součástí je nejen samotný základ, ale obsahuje také mnoho dalších podoborů, pozic a jeho problematika je široká. Velkým problémem je také fakt, že se rychle mění. Proto není nutný jen kurz, ale také neustále sebevzdělávání. Součástí oboru je např.:

rekvalifikační kurzy

 • tvorba webu,
 • copywriting,
 • linkbuilding,
 • analýza klíčových slov,
 • reklama na sociálních sítích,
 • email marketing a mnoho dalších.
 • email marketing a mnoho dalšího.