Rady pro zdravé srdce

336x280-nocnikosilky3-1429533436.jpg

Srdeční záchvat či jiné kardiovaskulární onemocnění postihne ročně mnoho lidí. Mnohdy však sami můžeme tomuto onemocnění předjít, a to vcelku snadnou cestou. Udržet si srdce v kondici není nijak namáhavé, a pustit se do toho můžete klidně teď hned.

jablko

O své zdraví bychom měli pořádně pečovat, čímž se vyvarujeme mnoha rizikových faktorů, které nás nebezpečně ovlivňují. Pokud budeme dodržovat pár zásadních rad, můžeme v klidu žít i bez pilulek.

Rady pro zdravé srdce:

1.       Jezme zdravě
Zdravá a pestrá strava je vhodná pro naše srdce, proto bychom měli jídelníček upravit tak, aby obsahoval hodně ovoce a zeleniny, celozrnné výrobky, vlákninu a ryby. Omezit bychom naopak měli potraviny s vysokým obsahem tuků, tučné mléčné výrobky i přesolené potraviny.

maliny

2.       Dejme průchod emocím
Zadržování emocí má za následek nepříjemný tlak na hrudi, proto emoce nepotlačujme, ale mluvme, smějme se, plačme, křičme či zpívejme.

3.       Cigaretám dejme vale
Kouření má negativní dopad na naše srdce, proto bychom se měli cigaretám vyhýbat, což pozitivně změní náš život. Tabákový kouř totiž obsahuje mnoho jedů, které poškozují cévy a srdce. Nikotin pak zrychluje srdeční puls, čímž se zvyšuje krevní tlak. Kouření navíc srdce oslabuje tím, že se musí více namáhat, aby tělo okysličilo.